fbpx


Wernisaż wystawy odbędzie się w foyer Dużej Sceny 18 kwietnia o godz. 16:30.

Dlaczego sztuka w życiu dziecka jest taka ważna? Między innymi dlatego, że łączy pokolenia. 

Zapraszamy Państwa na wspaniałe doznania artystyczne, których dostarczą dzieła pokazane na wystawie „Sztuka łączy pokolenia”. Wydarzenie, dzięki uprzejmości Teatru Rozrywki w Chorzowie, odbywa się właśnie w tej przestrzeni - we foyer teatru, za co serdecznie dziękujemy. 

Hasło przewodnie tego wspaniałego wieczoru to "sztuka łączy pokolenia". Idealnie oddaje ono ducha i sens nie tylko naszej wystawy, ale i filozofii pracy z dziećmi w przedszkolu i klubie dziecięcym Solantis. Na co dzień cenimy estetykę i piękno, które są przekazywane w wytworach artystycznych i właśnie ziarenko tej miłości pragniemy zasadzić w sercach naszych dzieci. Dzieła, które będą prezentowane są efektem niezwykłej współpracy między dziećmi, a ich babciami i dziadkami. To właśnie dzięki warsztatom organizowanym w naszych placówkach, dzieci z Przedszkola i Klubu Dziecięcego Solantis wraz ze swoimi bliskimi, stworzyły unikalne interpretacje epokowych arcydzieł sztuki.

Prace powstały w duchu współpracy i kreatywności, na podstawie propozycji przygotowanych przez kadrę przedszkola i klubu dziecięcego Solantis. Obrazy były wykonywane zespołowo - kilka rodzin połączyło swe siły, aby dać życie nowym interpretacjom kultowych dzieł artystów i artystek z całego Świata. Przy każdym eksponacie znajduje się kod QR, który po zeskanowaniu prezentuje oryginalny obraz. Serdecznie zachęcamy do zabawy w odkrywanie (nie)znanych dzieł z wykorzystaniem multimedialnej technologii. 

Zachęcamy do obejrzenia wystawy, aby razem celebrować sztukę, rodzinne więzi i kreatywność, która łączy pokolenia. Będzie to niezapomniana okazja do podziwiania umiejętności najmłodszych oraz doświadczenia emocji, które niosą ze sobą dzieła stworzone z ponadpokoleniową miłością i zaangażowaniem.