fbpx
W Teatrze Rozrywki trwają próby do scenicznej, musicalowej wersji tej zwariowanej komedii.
Thomas Meehan, współscenarzysta filmu powiedział: „Wszystkie filmy Mela to musicale. Zawsze jest tam dużo muzyki, śpiewu, dlatego łatwo je przenieść na scenę”. Bywalcy "Rozrywki" wiedzą to doskonale – wszak od kilku lat musical Brooksa Producenci jest jednym z ulubionych tytułów fanów musicalu.


Młody Frankenstein to opowieść o amerykańskim chirurgu Frankensteinie, który zostaje wezwany testamentem do znajdującego się w Transylwanii zamku swego dziadka. Tam odkrywa naukową instrukcję wyjaśniającą krok po kroku, jak ożywić ludzkie ciało. Dziadek – baron von Frankenstein – poświęcił bowiem życie na stworzenie istoty doskonałej, idealnego człowieka o potężnej budowie fizycznej i genialnym umyśle. Prawie mu się to udało. Wspomagany przez garbatego Igora i Ingę wnuk Frankenstein tworzy Potwora, który pragnie jedynie… miłości.


Musical pełen jest szalonego, absurdalnego poczucia humoru i wspaniałej, porywającej muzyki, którą – podobnie jak do Producentów – skomponował sam Mel Brooks.


polska prapremiera: 23 kwietnia 2016 r.
 
libretto – Mel Brooks i Thomas Meehan
muzyka i teksty piosenek – Mel Brooks
oryginalna reżyseria i choreografia – Susan Stroman
„Puttin’ on the Ritz” – słowa i muzyka: Irving Berlin© 1928, 1929 autor: Irving Berlin (ASCAP) ©wznowienie
 
przekład libretta – Grzegorz Wasowski
polskie teksty piosenek – Jacek Bończyk
 
reżyseria – Jacek Bończyk
choreografia – Inga Pilchowska
scenografia – Grzegorz Policiński
kostiumy – Anna Chadaj
kierownictwo muzyczne – Mateusz Walach
 
W obsadzie m.in. Wioletta Białk, Wioleta Malchar-Moś, Maria Meyer, Izabella Malik, Kamil Baron, Jarosław Czarnecki, Kamil Franczak, Tomasz Jedz (gościnnie), Andrzej Lichosyt, Dariusz Niebudek (gościnnie), Adam Szymura,  Artur Święs i in.