fbpx

U nas w Noc Teatrów, po zachodzie słońca, nie może być inaczej...
Bulwar Zachodzącego Słońca w reż. Michała Znanieckiego - godz. 20.00. A na małej scenie czekać będzie Elżbieta Okupska w monodramie Mariacka 5 w reż. Lecha Majewskiego - godz. 19.30. (to propozycja wyłącznie dla widzów dorosłych.)

Podczas MNT można jednak wpaść do Rozrywki nie tylko na spektakle, a na przykład, żeby poprzymierzać kostiumy, kapelusze, czy zrobić sobie sceniczny makijaż.

W ramach 8. MNT bilety na te dwa spektakle sprzedajemy w obniżonych cenach.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa, której wernisaż odbędzie po spektaklu w foyer Dużej Sceny, której bohaterem będzie Michał Znaniecki. Jego współpraca z Teatrem Rozrywki w Chorzowie trwa od wielu już lat i jest przypieczętowana obustronną miłością artystyczną jak i nagrodami ZŁOTE MASKI za zrealizowane spektakle. Przy okazji Jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej reżysera zaprezentujemy publiczności wystawę, która pokaże tę część współpracy z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, która na co dzień nie jest znana. Zaprezentujemy kostiumy z trzech spektakli – ich projekty i zdjęcia – które przygotowywane były przez chorzowskie pracownie krawieckie. Wyjątkowe projekty kostiumów Barbary Ptak do takich spektakli jak Don Giovanni czy L’ape Musicale, które zwiedziły wiele najważniejszych teatrów europejskich, właśnie przy okazji tej wystawy zostaną wyeksponowane i staną się punktem wyjścia do artystycznej podróży po Europie. Także produkcja spektaklu Candide, która zaistniała na scenach wielu włoskich teatrów przygotowywana była przez chorzowskie pracownie. Ale ta podróż z Rozrywką nie kończy się w na Europie. Wioletta Białk, aktorka Teatru Rozrywki,  odwiedziła Festival Opera Tigre w Argentynie, autorski festiwal Michała Znanieckiego, gdzie dała swój recital oraz wystąpiła w megawidowisku plenerowym La Tempestad. Wystawy dopełnią zdjęcia ze spektakli w Argentynie.


- więcej o Metropolitalnej Nocy Teatrów -