fbpx

Współpraca Michała Znanieckiego z Teatrem Rozrywki w Chorzowie trwa od wielu już lat i jest przypieczętowana obustronną miłością artystyczną jak i nagrodami ZŁOTE MASKI za zrealizowane spektakle.
Przy okazji Jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej reżysera zaprezentujemy publiczności wystawę, która pokaże tę część współpracy z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, która na co dzień nie jest znana. Zaprezentujemy kostiumy z trzech spektakli – ich projekty i zdjęcia – które przygotowywane były przez chorzowskie pracownie krawieckie.
Wyjątkowe projekty kostiumów Barbary Ptak do takich spektakli jak Don Giovanni czy L’ape Musicale, które zwiedziły wiele najważniejszych teatrów europejskich, właśnie przy okazji tej wystawy zostaną wyeksponowane i staną się punktem wyjścia do artystycznej podróży po Europie.
 
Także produkcja spektaklu Candide, która zaistniała na scenach wielu włoskich teatrów przygotowywana była przez chorzowskie pracownie. Ale ta podróż z Rozrywką nie kończy się w na Europie. Wioletta Białk, aktorka Teatru Rozrywki,  odwiedziła Festival Opera Tigre w Argentynie, autorski festiwal Michała Znanieckiego, gdzie dała swój recital oraz wystąpiła w megawidowisku plenerowym La Tempestad.
Wystawy dopełnią zdjęcia ze spektakli w Argentynie.

Wernisaż wystawy zaplanowaliśmy na Metropolitalną Noc Teatrów.
Odbędzie się 30 września 2017 r. o godz. 21.30.