fbpx

Zapraszamy na spotkanie podsumowujące jubileuszowy 20. Wakacyjny Przegląd Przedstawień!

20 sierpnia gościem Teatru Rozrywki będzie reżyserka i scenografka Agata Duda-Gracz. Przed rozmową wyświetlimy spektakl niespodziankę, a na zakończenie 20. WPP rozdamy nagrody dla aktywnych uczestników. Początek o godz. 19.00.

Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy przynieść na spotkanie bilety z wydarzeń tegorocznego przeglądu. Każdy wykorzystany bilet podpisany przez właściciela (mail lub nr telefonu) i wrzucony do skrzynki która będzie umieszczona w foyer zwiększa szansę wygrania pakietu biletów na kolejny sezon teatralny ( szczegóły dostępne pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Premierowo na spotkanie zapraszamy do teatralnego ogródka zlokalizowanego przed kawiarnią Teatralny Bocian! Wejście będzie możliwe zarówno od strony Teatru, jak i bezpośrednio z ulicy przez wejście do Kawiarni.

---------------

Spotkanie poprowadzi redaktorka magazynu kulturalnego Reflektor! - Agata Kędzia

---------------

Chcemy dobrze przygotować się na Waszą wizytę - prosimy więc o rezerwację bezpłatnych wejściówek na to spotkanie ? mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 32 346 19 34

---------------

Agata Duda-Gracz której dedykowany jest tegoroczny Wakacyjny Przegląd Przedstawień ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim (1998) oraz reżyserię na Wydziale Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST (2002). Pracowała w wielu teatrach w Polsce, m.in. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzie, Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu czy Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, co zaowocowało blisko czterdziestoma przedstawieniami, wśród których znalazły się wybitne realizacje doceniane przez krytyków i publiczność, m.in.: „Kaligula” (2003), „Balkon” (2009), „Otello – wariacje na temat” (2009), opera „La Boheme” (2010), „Ja, Piotr Riviere…” (2012), „Po Burzy Szekspira” (2016), „Śmierć przyjeżdża w środę” (2016) czy „Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk” (2017).

Jej twórczość charakteryzuje wyrazista warstwa wizualna i operowanie groteską. Jest doceniana za wyrafinowanie plastyczne, w którym dostrzec można związki z twórczością jej ojca Jerzego Dudy-Gracza. Kreowanie na scenie opowieści są metaforycznym komentarzem do świata, panujących w nim relacji i rządzących nim mechanizmów. Reżyserka od początku teatralnej kariery mierzy się z trudnymi tekstami i tematami. Krytycy doceniają jej niezwykłą pracę z aktorem, która owocuje emocjonalnym zaangażowaniem zespołu i rolami dopracowanymi w każdym szczególne. Artystka jest laureatką ponad dziesięciu nagród teatralnych, w tym najważniejszej: Nagrody im. A. Bardiniego za całokształt twórczości w 2016 roku.