fbpx

MAGDALENA WOJTACHA (gościnnie)

Absolwentka Policealnego Studium Aktorskiego im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie (dyplom aktora dramatu – z wyróżnieniem) oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (licencjat z filozofii).
 
Ma w dorobku następujące role w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie:
– Ciocia Mabel w sztuce Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies Sz. Jachimka,
– Widmo Anastazji Nibek w spektaklu W małym dworku S. I. Witkiewicza,
– Maggie w Tańcach w Ballybeg B. Friela,
– Sara w sztuce Mój syn chodzi tylko trochę wolniej w reż. J. Kasprzykowskiego,
– Kobieta Didaskalia w Trampkach w reż. V. Pankova.

Zagrała Wiktorię w musicalu Art Factory M. Pawłowskiego w reż. J. Jędrusika (Teatr Rozrywki) oraz Kaśkę w spektaklu Serca dwa w nadziei, że… E. i S. Witomskich (Gliwicki Teatr Muzyczny Junior).
 
Zagrała w serialach tv: Na Wspólnej oraz Klan. Brała udział w teledyskach zespołu HUNTER pt. Niewesołowski w reż. T. Valldala-Czarneckiego oraz Agnieszki Skryckiej Spadam w reż. O. Czyżykiewicz. Wystąpiła też w spocie miasta Olsztyn Warmińska Odyseja Kosmiczna w reż. P. Bałuty. Uczestniczyła w nagraniu słuchowiska w Radio Olsztyn pt. Niedzielniki w rez. M. Markiewicza i J. Wroniszewskiego. Zajmuje się też dubbingiem.
 
Uczestniczyła w licznych warsztatach aktorskich, wokalnych i pantomimicznych, m.in. w: Master Class z Mają Komorowską, Seminarium Aktorskim w warszawskim Teatrze Współczesnym (Maciej Englert, Jurij Vasiljev, Borys Szyc, Janusz Sieniawski, Jarosław Tumidajski i Weronika Pelczyńska), warsztatach pantomimicznych z Agnieszką Kulińską (Wrocławski Teatr Pantomimy) i innych.
 
Magdalena Wojtacha jest laureatką Nagrody dla Najlepszej Aktorki na 1. Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych „Przygrywka” w Toruniu (2016) za rolę Cioci Mabel w spektaklu Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies.

Od września 2019 r. jest członkiem zespołu aktorskiego Teatru Rozrywki. Jej role:
– Girlsa w musicalu Cabaret J. Masteroffa, J. Kandera i F. Ebba,
– Kelnerka w musicalu Zakonnnica w przebraniu A. Menkena,
– Aktorka w spektaklu Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej formie) A. Longa, D. Singera i J. Winfielda,
– Bombalurina w musicalu Koty A. L. Webbera.


Wraz z Markiem Chudzińskim i Jakubem Wróblewskim wyreżyserowała spektakl Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej formie) A. Longa, D. Singera i J. Winfielda.
W musicalu Koty A. L. Webbera pełni natomiast rolę asystenta reżysera.


 
Foto: Tomasz Zakrzewski