fbpx

"DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA (W NIECO SKRÓCONEJ FORMIE)"

Adam Long, Daniel Singer, Jess Winfield
DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA (W NIECO SKRÓCONEJ FORMIE)

Dzieła wszystkie Szekspira… to literacka zabawa w konwencji edukacyjno-kabaretowej skierowana nie tylko do młodzieży, bo i bardzo dorośli widzowie znakomicie reagują i świetnie się bawią na tym przedstawieniu. Grane jest z wielkim powodzeniem w całej Europie.

Na pomysł przedstawienia fragmentów twórczości Szekspira wpadło dwadzieścia lat temu trzech studentów amerykańskich – Adam Long, Daniel Singer i Jess Winfield. Prapremiera odbyła się w Edynburgu, a potem przez kilkanaście lat grali z powodzeniem Dzieła wszystkie Szekspira w teatrze Criterion przy Piccadilly Circus w Londynie.

Przekładu na język polski dokonał Włodzimierz Kaczkowski, który też doprowadził do prapremiery polskiej w stołecznym Teatrze Scena Współczesna. Sztuka doczekała się kolejnych ośmiu realizacji w teatrach Gdyni, Szczecina, Łodzi, Koszalina, Elbląga, ponownie Warszawy (Teatr Polonia) oraz Chorzowa.

W Teatrze Rozrywki premiera Dzieł wszystkich Szekspira… odbyła się 18 listopada 1999 r. Zagrali: Jacenty Jędrusik, Mirosław Książek i Robert Talarczyk. 153 spektakle zobaczyło prawie 49 tysięcy widzów! Znakomicie odbierane przedstawienie grane było do roku 2007. Po latach wracamy to tego świetnie skompilowanego tekstu, dającego ogromne możliwości aktorom.

przekład: Włodzimierz Kaczkowski,
występują:
Magdalena Wojtacha, Marek Chudziński, Jakub Wróblewski

premiera: 19 listopada 2020 r.

Obsada