Spotkanie przy fortepianie
dialog, muzyka, poznanie
Doskonale wiemy, że możliwość dyskusji, zadania pytań i otwarty dialog to coś, na co widzowie czekają, dlatego, zapraszamy Was na cykl „Spotkanie przy fortepianie”, gdzie w mniej formalnej atmosferze macie wyjątkową okazję rozmowy, zadawania pytań swoim ulubionym artystom, zagłębiając się w ich życie prywatne, marzenia, plany i refleksje, które pulsują niczym melodia życia, pełna niuansów, dynamicznych zwrotów akcji i delikatnych, emocjonalnych nut.
W niezwykłej przestrzeni Małej Sceny granice pomiędzy sceną a widownią zaczną się zacierać, rozkwitając w ciepły i inspirujący dialog. Rozmowy w lekkiej formie prowadzi dla was Marianna Dufek, razem przenieśmy się w miejsce, gdzie muzyka fortepianu oddaje wibracje życia, a rozmowy stają się mostem, łączącym różne światy i doświadczenia.
Pomiędzy rozmowami, nasi goście wykonują bliskie swemu sercu utwory komponujące się z esencją spotkań, gdzie dialog i wymiana myśli odgrywają główną rolę.
„Spotkania przy fortepianie" są miejscem, gdzie dialog jest nutą przewodnią, a fortepian stanowi piękne, akustyczne tło dla niezwykłych historii, które razem napiszemy.
Gościem dwunastego spotkania będzie Jerzy Jan Połoński – muzyk, aktor, reżyser, od 2015 roku wykładowca na wydziałach Lalkarskim oraz Reżyserii Teatru Lalek Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, a od 2019 roku zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru Miejskiego w Gliwicach. Ponadto członek Rady Artystycznej Festiwalu FAMA w Świnoujściu
Karierę rozpoczynał jako aktor katowickiego Teatru GART, a następnie współpracował z Teatrem Polskim we Wrocławiu i Teatrem Groteska w Krakowie, gdzie związany był także z kabaretową formacją Chatelet. Doskonały interpretator piosenki aktorskiej, o czym świadczą m.in. nagrody na XXII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu czy II Ogólnopolskim Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy i fakt, że piosenka aktorska jest jednym z przedmiotów, które wykłada we wrocławskim oddziale AST.
Od 2004 roku współpracuje z telewizyjnymi programami rozrywkowymi, a przede wszystkim zajmuje się reżyserią spektakli w teatrach dramatycznych, muzycznych, operowych i lalkowych, których ma na swoim koncie ponad 100.
W Teatrze Rozrywki wyreżyserował spektakle: Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu K. I. Gałczyńskiego oraz Złanocki, czyli bajki dla potłuczonych do tekstów kabaretu Potem.