fbpx

STUDIUM (PRZYPADKU) STRACHU
spektakl Laureatki 9. edycji Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE, Magdaleny Widłak

Studium (Przypadku) Strachu to (nie)poważna analiza słowno-ruchowa stanu wspomnianego w tytule. Analiza, a więc rozbiór lęku na czynniki pierwsze. Poszczególne elementy niepokoju poddane zostają praktyce w warunkach laboratoryjnych, tzn. scenicznych. Widz zostaje zaproszony do wspólnych badań, obserwacji i doświadczania.

muzyka: Mateusz Pleśniak
choreografia: Magdalena Widłak
konsultacje: Kamil Dobrowolski
kostium: Magdalena Wiluś

prapremiera: 14 czerwca 2019

MAGDALENA WIDŁAK
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, na kierunku choreografia i techniki tańca. Jako tancerka współpracowała z Elwirą Piorun (Teatr Tańca Zawirowania, Warszawa), Maszą Triputsen, Karoliną Kroczak, Adamem Adamonisem, Pauliną Święcańską, Teatrem Tańca i Ruchu V6 w Łodzi (chor. Natalia Kielan). Obecnie związana z Rzeszowem, gdzie tańczy w Teatrze O.de.la (chor. Marta Bury) oraz współpracuje jako twórca ruchu scenicznego, a także jako wykonawca z Teatrem Maska.
Zakwalifikowała się do programu dla początkujących choreografów Julidans Artists’ Lab w Amsterdamie i uczestniczyła w projekcie „Stepping back if back is ahead” Clary Amaral. Stworzyła dwie etiudy ruchowe: solo „La la la la la” wielokrotnie modyfikowane i pokazywane na konkursach i festiwalach w Polsce oraz trio „Szkice węglem” w ramach Stypendium twórczego Marszałka Województwa Podkarpackiego. Aktywnie działa również jako instruktor tańca.
Etiudą „La la la la la” wygrała 9. edycję Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE w Teatrze Rozrywki.

MATEUSZ PLEŚNIAK
M
uzyk, kompozytor. Akordeonista i wokalista w zespole The Freeborn Brothers. Zdobywca wyróżnienia na festiwalu Wschody w Lublinie.

KAMIL DOBROWOLSKI
Aktor, reżyser, instruktor teatralny. Aktor teatru Maska w Rzeszowie. Reżyser licznych spektakli zrealizowanych z podkarpacką młodzieżą. Zagrał rolę polskiego kapo w Oskarowym filmie Laszlo Nemesa „Syn Szawła”.


Wielkie podziękowania dla Olgi Bury za przyjmowanie roli widza na różnych etapach powstawania spektaklu i podzielenie sie niezwykle cenną i konstruktywną dla dalszej pracy, informacją zwrotną.

Magdalena Widłak
9 listopada spektakl będzie wystawiony w ramach
10. edycji Nocy Teatrów Metropolii.

WSTĘP BEZPŁATNY!zdjęcia: Artur Wacławek
DSC0118
DSC0145
DSC0153
DSC0156
DSC0157
DSC0172
DSC0175
DSC0182
DSC0205
DSC0190
DSC0215
DSC0231
DSC0236
DSC0058
DSC0052
DSC0065
DSC0074
DSC0078
DSC0089
DSC0091
DSC0117
DSC0105