fbpx

Marek Modzelewski
NIEPAMIĘĆ
spektakl gościnny

"Niepamięć" to nowy tytuł Garnizonu Sztuki - producentów spektakli: "Pozytywny", "Czworo do poprawki", "Same plusy".

Popularny i wielokrotnie nagradzany. Aktor. Człowiek sukcesu. Celebryta. Z piękną żoną i poukładanym życiem. Zwykła, niezobowiązująca kolacja z Byłą i jej nowym chłopakiem nie może przecież tego zmienić! Czyżby? Zapraszamy na przewrotną, pełną błyskotliwych dialogów tragikomedię najmodniejszego polskiego dramaturga współczesnego: Marka Modzelewskiego. To zaskakująca, trzymająca w napięciu historia o relacjach międzyludzkich, zaufaniu i rachunku jaki życie wystawi każdemu prędzej, czy później. Czy da się ROZLICZYĆ PRZESZŁOŚĆ? Niewinne wspomnienia i refleksje nad dawnym życiem otworzą niezabliźnione rany, które bolą po wielu latach - nawet jeśli nie do końca wiemy, czy wspomnienia te są prawdziwe. Bo czymże tak naprawdę jest pamięć? To zdolność przechowywania w mózgu naszych wspomnień, wydarzeń z naszego życia, osób, rzeczy. Zapamiętywanie, to cała masa licznych działań, które świadomie lub nieświadomie uruchamiamy.  Czasem przywołując coś z pamięci mylimy fakty z naszymi fantazjami lub reinterpretujemy wydarzenia w celu ochrony naszych emocji. Czasem wypieramy informacje, których nie chcemy pamiętać, bo są dla nas bolesne. Przeszłość powróci z tak mocnym akcentem, że dotychczasowe życie naszych bohaterów okaże się kruchą i łatwą do zniszczenia konstrukcją. A emocji, podczas całego przedstawienia na pewno nie zabraknie.

Scenariusz: Marek Modzelewski
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak
Scenografia i reżyseria świateł: Marcin Chlanda
Kostiumy: Monika Ulańska/Grupa Mixer

OBSADA:
Karolina Gorczyca
Magdalena Kumorek
Marcin Korcz
Krzysztof Czeczot
Krystian Pesta

czas trwania spektaklu: 90 minut bez przerwy

Chęć otrzymania faktury prosimy zgłaszać do organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zbigniew Książek
SCENY DLA DOROSŁYCH, CZYLI SZTUKA KOCHANIA
spektakl gościnny

Brawurowa komedia w gwiazdorskiej obsadzie mistrzów scenicznego humoru.

Jak wiadomo, na ekranie czy na scenie, momenty muszą być. Na tematy męsko-damskie można rozmawiać bardzo pikantnie, uroczo frywolnie, a w tym spektaklu przede wszystkim z ogromnym poczuciem humoru! To dwie i pół godziny serdecznego śmiechu w aurze niezwykle apetycznego seksapilu. „Sceny dla dorosłych”, to współczesna komedia na czworo aktorów, w której w sposób dowcipny i pikantny potraktowano wiele z tajemnic ars amandi, kompleksów, popędów i marzeń erotycznych.
Autorem jest Zbigniew Książek a muzykę do pojawiających się tam piosenek skomponował Jakub Przebindowski. W rolach głównych występują: – Katarzyna Skrzynecka, Magdalena Margulewicz, Piotr Gąsowski, Jakub Przebindowski. Czwórka aktorów ma tu nie lada zadanie, ponieważ w trakcie przedstawienia każdy z nich wciela się w kilka różnych postaci.

„Trochę wstydzimy się rozmawiać o seksie, ale oglądać i podglądać uwielbiamy. Tytuł sztuki jest prowokujący, opowiadamy o grupie szczególnych ludzi, trochę dewiantów, trochę neurasteników, totalnie pogubionych w życiu z powodów seksu. Sam temat nie jest nowością. W sztuce przyglądamy się układom dwójkowym z dużym poczuciem humoru, przymrużeniem oka, dowcipem, ale i wielką dobrocią dla ludzi.” – Jakub Przebindowski.
Dodatkową atrakcją przedstawienia jest włączanie przez aktorów do gry publiczności. Prowokowani stale i zaskakiwani widzowie doskonale się bawią!

reżyseria: Krzysztof Jasiński
tekst: Zbigniew Książek
muzyka: Jakub Przebindowski
kostiumy: Anna Czyż

OBSADA:
Piotr Gąsowski
Katarzyna Skrzynecka
Magdalena Margulewicz
Jakub Przebindowski

czas trwania spektaklu: 120 minut z przerwą

Chęć otrzymania faktury prosimy zgłaszać do organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsza komedia Marcina Szczygielskiego w reżyserii Marii Seweryn
WIECZÓR PANIEŃSKI PLUS
spektakl gościnny

Wieczór panieński zdarza się raz... na jakiś czas. Trzy przyjaciółki po przejściach z przytupem wkraczają na nowe drogi życia. Irena przyjmuje oświadczyny bogatego biznesmena, a choć daty ślubu jeszcze nie wyznaczono, trzeba wydarzenie uczcić. Jak? Oczywiście organizując wystrzałowy, szalony wieczór panieński. Pech w tym, że panienki nie są już panienkami, termin imprezy trudno wcisnąć w napięte grafiki pracujących uczestniczek, zamówione atrakcje jedna po drugiej biorą w łeb, a występ przystojnego striptizera, który miał stanowić gwóźdź wieczoru, okazuje się... gwoździem do trumny szampańskiej zabawy. Panieński wieczór zmienia się w wielką awanturę, która potęguje wezwany na pomoc były mąż przyszłej panny młodej. Okazuje się, że to, czego sobie życzymy nie zawsze jest tym, czego potrzebujemy, a serce i rozum najczęściej stoją po różnych stronach barykady - Marcin Szczygielski.

autor: Marcin Szczygielski
reżyseria: Maria Seweryn
kostiumy: Krzysztof Łoszewski
muzyka: Zdzisław Kalinowski

OBSADA:
Katarzyna Skrzynecka
Monika Mazur
Anna Iberszer
Tomasz Bednarek
Marek Kaliszuk


czas trwania spektaklu: 2h 20 minut z przerwą

Agencja Artystyczna MUZA Barbara Kucharska
Chęć otrzymania faktury prosimy zgłaszać do organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Neil Simon
BOŻYSZCZE KOBIET
spektakl gościnny

„Bożyszcze kobiet” to lekka, pełna dowcipnych dialogów komedia o relacjach damsko-męskich, którą pokochają (nie tylko) osoby w długich związkach. Zapraszamy!

Pozornie przyzwoity Barney prowadzi szczęśliwe życie – dom, kochająca żona, praca w restauracji. W jego oczach jednak, wydaje mu się ono nudne, postanawia więc je uatrakcyjnić i organizuje schadzki z przypadkowo spotkanymi kobietami: seksowną Helen, gadatliwą Bobby oraz cierpiąca na depresję Jenny. Na naszych oczach, ten Casanova w średnim wieku staje się coraz śmieszniejszy, ale i pewniejszy siebie – każdą kolejną schadzkę aranżuje coraz zręczniej. W miarę rozwoju akcji, w lekkim stylu pełnym żartów, wśród dowcipnych dialogów, nasuwa się pytanie: czy jedynym sposobem ubarwienia szarego życia jest zdrada i kłamstwo? Przekonajcie się Państwo, jakiej odpowiedzi udzieli finał przedstawienia… W roli kochliwego Barneya zobaczą Państwo fenomenalnego Piotra Gąsowskiego, który swoją mimiką i komicznymi ruchami doprowadzi Was do łez. Piękne i ponętne kandydatki na kochanki Barney’a grają: Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i Anna Modrzejewska. Każda jest różna, ale wszystkie doprowadzą go do szaleństwa. Helen (Anna Dereszowska) swoją zmysłowością, Bobby (Anna Modrzejewska) artystyczną duszą, zaś Jenny (Hanna Śleszyńska) głębią przemyśleń i wątpliwości.
Dzięki ich barwnym charakterom, Barney z pewnością przestanie się nudzić!

reżyseria: Cezary Morawski
przekład: Mira Michałowska

OBSADA:
Piotr Gąsowski
Anna Dereszowska
Hanna Śleszyńska
Anna Modrzejewska

czas trwania spektaklu: 2h 20 minut bez przerwy

Chęć otrzymania faktury prosimy zgłaszać do organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5:00. UA
spektakl gościnny

Spektakl stworzony przez artystki z Ukrainy w ramach rezydencji artystycznej pod patronatem Forum Dyrektorów Teatrów Województwa Śląskiego.

Spektakl 5:00. UA opiera się na przeżyciach wojennych twórczyń i ich osobistych opowieściach związanych z wojną w Ukrainie. Z opowieści wybrzmiewać będą symboliczne role kobiet podczas różnych etapów wojny. Scena wraz z widzami stanie się świadkiem historii kobiet-ochotniczek, kobiet które przeżyły przemoc seksualną, żołnierek Sił Zbrojnych Ukrainy, uchodźczyń oraz kobiet poległych w Ukrainie.

reżyseria: Yuliia Maslak
choreografia: Nina Zakharova
projekcje: Szymon Suchoń
reżyseria świateł: Bartłomiej Sowa
dźwięk: Marcin Łyczkowski

OBSADA:
Tatiana Gerasymchuk
Maria Kardash
Halyna Lozynska
Anna Lysenko
Sofiia Mutylo
Dariia Novykova
Nataliia Pisarieva
Yerheniia Prysiazhna
Halyna Ryba
Kseniia Svistun
Kateryna Vasiukova
Nina Zakharova


Spektakl powstał w koprodukcji Teatru Śląskiego z Teatrem Miejskim w Gliwicach oraz Teatrem Małym w Tychach.
Mecenasem spektaklu jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.
prapremiera: 19 czerwca 2022 r.

Mała Scena Teatru Rozrywki
pokazy: 1 i 2 października 2022 r.