PODRÓŻ POŚLUBNA PLUS
Po sukcesie spektaklu pt. „Wieczór panieński plus”, autor Marcin Szczygielski napisał najnowszą komedię pt. „Podróż poślubna plus”, będącą kontynuacją losów bohaterów „Wieczoru…”. Przed bohaterami nowe, niekoniecznie usłane różami życie. Jednak nim ono się rozpocznie, pora na miłość i upojny miesiąc miodowy.
Pikantny tekst, apetyczna obsada i wyśmienita reżyseria – to składniki wybornego przedstawienia. Jak smakuje przygotowane z artystyczną starannością, najnowsze w karcie, danie główne serwowane przez Teatr Kamienica? Opinie prawdziwych smakoszy teatru są celujące, więc zapraszamy do stołu. To znaczy na widownię!
RODZINA KERWOODÓW
farsa w dwóch aktach
Spektakl dla widzów powyżej 14 roku życia.
Wiosenny ranek (i wkrótce potem), dwupiętrowy dom (wynajmowany), sympatyczny Tom (pod trzydziestkę), bystra Linda (również). Przed nimi ważny dzień, lekki stresik wisi w powietrzu, ale są w tym razem i bardzo się kochają – co może pójść nie tak? U Cooney’ów, oczywiście, wszystko, zwłaszcza, gdy jeden z braci Kerwood akurat wpada oddać kluczyki do wana, a drugi – wyświadczyć bliskim przysługę.
autorzy sztuki: Ray i Michael Cooney
tłumaczenie: Julita Grodek, Archibald Woodham Stowe
reżyseria: Zbigniew Stryj
muzyka: Patryk Ołdziejewski
scenografia i kostiumy: Natalia Kołodziej
reżyseria światła: Marek Mroczkowski
asystent reżysera: Sławomir Banaś
inspicjent: Beata Jabłońska-Rakoczy
autorka plakatu: Aleksandra Sacha
OBSADA
Tom Kerwood: Jarosław Czarnecki
Linda Kerwood: Aleksandra Dyjas
Dick Kerwood: Marek Chudziński
Harry Kerwood: Sławomir Banaś
Katerina: Małgorzata Mazurkiewicz
Andreas: Dominik Koralewski
Downs: Paweł Stefan
Mrs Potter: Maria Meyer / Ewa Grysko
Boris: Tomasz Jedz
premiera: 25 kwietnia 2025 r.
Duża Scena Teatru Rozrywki
czas trwania: ok. 140 minut z przerwą
PARTNER
DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA (W NIECO SKRÓCONEJ FORMIE)
(“The Complete Works of William Shakespeare (Abridged)”)
komedia w jednym akcie
Kultowy spektakl znów w Teatrze Rozrywki!
Co stanie się, gdy pożenimy mistyczny teatr elżbietański z przypadkowością losu? Czy kakofonią jest wiązanie maurowskich wersetów ze stylem rodem z Bronxu? Co otrzymamy z mieszanki intelektu, odwagi, przenikliwości i... braku granic? Jest wiele możliwości, ale tym razem będą to wszystkie dzieła Williama Szekspira. Żeby tego było mało... w jeden wieczór.
W przeszłości takie spotkania sprawiały ogromną satysfakcję wszystkim uczestnikom, którzy wspólnie przeżywali dramaty Łabędzia ze Stratfordu. Szekspir jednak postanowił zmienić moderatorów tych wspólnych wieczorów. W 404. rocznicę swojej śmierci pozwala sobie na odrobinę szaleństwa. Stawia na osoby, które praktycznie się nie znają – w przeciwieństwie do ich legendarnych poprzedników. Brzmi to ryzykownie, ale w tym szaleństwie może być metoda. Dodatkowo, miejsce w którym przychodzi im się spotkać, daje im niezmierzone możliwości. Ogranicza ich jedynie własna wyobraźnia.
Czy Szekspir jest w stanie utrzymać w ryzach swoich przedstawicieli, wrzuconych do swoistego parku rozrywki? Co stanie się, kiedy ruszy rollercoaster i będzie chciał przekroczyć wszelkie granice ciążenia? No cóż... Tego nie wie nikt. Nawet William Szekspir.
Przyszedł moment, kiedy trzeba odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo ważne pytanie. Czy jesteśmy na to gotowi? Czy zaryzykujemy ten jeden wieczór? Czy Szekspir wie co robi? Bądźmy szczerzy... zazwyczaj nikt nie jest do końca gotowy na podjęcie ryzyka – skok na bungee, zjazd Hyperionem, czy wolne spadanie ze stratosfery. Nikt nie przeżywa w ten sam sposób przekraczania sił grawitacji, ale u każdego wzbudza ono sporo niezapomnianych emocji. Może warto spróbować?
Jeśli ktoś lubi absurdalne poczucie humoru i dobrze się bawił, oglądając „Bajki dla potłuczonych” kabaretu Potem (lub ich chorzowską adaptację – „Złanocki”), jeśli bliskie mu są dokonania „Latającego cyrku Monty Pythona” – podczas tego spektaklu poczuje się dokładnie tam, gdzie być powinien. A reszta? „Reszta jest milczeniem” oczywiście.
[Małgorzata Jęczmyk-Głodkowska w: zpierwszegorzedu.pl]
przekład: Włodzimierz Kaczkowski
reżyseria: Magdalena Wojtacha, Marek Chudziński, Jakub Wróblewski
scenografia i kostiumy: Magdalena Wiluś
muzyka: Kamil Franczak
inspicjent: Beata Jabłońska-Rakoczy
sufler: Katarzyna Grad
OBSADA:
Magdalena Wojtacha (gościnnie)
Marek Chudziński
Jakub Wróblewski
głos Szekspira: Adam Szymura
zdjęcia: Artur Wacławek
logo: Janusz Różański
premiera: 12 marca 2021 r.
Duża Scena Teatru Rozrywki
czas trwania: około 100 minut
RECENZJE:
e-teatrdziennikteatralny.pl