fbpx


Mimo, że chwilowo nie możemy spotkać się w teatrze, cały czas pracujemy i prowadzimy próby. Poniżej spektakle, które zaprezentujemy naszym Widzów tuż po otwarciu teatrów.

Aktualnie trwają próby do spektaklu Piekło i Raj w reżyserii Krzysztofa Prusa. Spektakl złożony z piosenek Jaromira Nohavicy jest dość mroczny, dość sensualny i dość oniryczny. Opowiada o wartościach, potrzebach uczuć, miłości i samotności, ale nie jest pozbawiony czeskiego poczucia humoru, które tak lubimy. Widzom, którzy kiedyś cenili KRZYK wg Jacka Kaczmarskiego, ten klimat na pewno przypadnie do gustu. Podobnie jak tym, którzy znają i lubią twórczość czeskiego barda. Ale przedstawienie skierowane jest również do widzów, którzy po prostu chcą przeżyć nieco inną niż musical przygodę teatralną.

Na premierę dla Widzów czekają Pozaziomki, czyli kosmiczna przygoda. To spektakl w reżyserii Anny Leśniak przeznaczony dla najmłodszych. Opowiada o perypetiach pewnej muzycznej grupy kosmitów, która podróżuje odlotowym autobusem przez odległe galaktyki. Spektakl będzie można zobaczyć na Małej Scenie.

Z kolei na Dużej Scenie zaprezentujemy Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej formie), czyli komedię przedstawiającą wszystkie dzieła wielkiego dramaturga w nietypowej formie. Spektakl powstał we wspólnej reżyserii Magdaleny Wojtachy, Jakuba Wróblewskiego i Marka Chudzińskiego.