fbpx

Aktorka, wokalistka, instruktorka wokalna. Jest absolwentką studiów I i II stopnia Akademii Muzycznej w Łodzi na specjalności musical. W 2025 roku podczas uroczystego posiedzenia senatu uczelni otrzymała dyplom „Primus in Artibus” dla najlepszej absolwentki studiów magisterskich za osiągnięcia w roku akademickim 2023/2024. 

Jej doświadczenie sceniczne obejmuje liczne produkcje teatralne m.in.: Pilot i Mały Książę – cyber musical, reż. West Hyler (Katowice / zespół wokalno-taneczny), Prometeusz, reż. Kamil J. Przyboś (spektakl objazdowy / rola Mojry), Pinokio, reż. Kamil J. Przyboś (ATM Wrocław Scena na Bielanach / zespół wokalno-taneczny).

Od 2020 pracuje jako instruktorka zajęć wokalnych w Młodzieżowej Akademii Musicalowej we Wrocławiu, której jest absolwentką. W tym samym roku rozpoczęła współpracę ze studiem Iyuno SDI, regularnie użyczając swojego głosu w produkcjach dubbingowych filmów i seriali m.in. dla Disney+ czy HBO Max. 

Jest laureatką III miejsca oraz zdobywczynią nagrody specjalnej Teatru Muzycznego Adria podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Musicalowej Adria 2024. W 2025 rozpoczęła współpracę z Teatrem Variete Muza w Koszalinie jako wokalistka podczas trasy koncertowej Mamma Mia: Tribute to ABBA

Współtworzy zespoły wokalne: Wroclove Musical Choir oraz The Fentress Experience Singers. 

W Teatrze Rozrywki w Chorzowie występuje gościnnie jako Promyczek w musicalu Koty w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.

Scenografka, kostiumografka, malarka. 

Absolwentka Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.
Zadebiutowała w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, tworząc scenografie i kostiumy do opery Don Giovanni W. A. Mozarta w reżyserii Pippo Delbono.
Od tego czasu zrealizowała projekty w ponad pięćdziesięciu przedstawieniach teatralnych. Tworzyła m.in. w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrze Rampa w Warszawie, Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Teatrze Miejskim w Lesznie, Teatrze Miejskim w Gliwicach, Teatrze Nowym w Zabrzu, Teatrze Biuro Podróży, Teatrze Trzecim Lecha Raczaka, Filharmonii w Tallinie.


fot. Artur Wacławek

 

Studentka projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2024/2025. Współpracuje z Laboratorium Badań nad Szczęściem, dążąc do tworzenia przyjaznej przestrzeni akademickiej dla studentów.

Jej prace projektowe i audiowizualne były prezentowane na licznych krajowych oraz międzynarodowych przeglądach i konferencjach. W działalności twórczej stawia na eksperyment i poszukuje nieszablonowych rozwiązań.

Poza sztuką i projektowaniem uwielbia czytać oraz układać puzzle.

Z teatrami związany już od ‘79 roku. Do „Rozrywki” przyszedł z Teatru Śląskiego i – przyzwyczajony do klasycznych spektakli dramatycznych – szybko przystosował się do odmiennego repertuaru i zupełnie innych wymogów.
Mawia, że: „Światło w spektaklu pełni kolosalną rolę. Budujemy nim wszystkie nastroje, podkreślamy i akcentujemy kolejne sytuacje, wyciszamy lub wręcz przeciwnie – podnosimy napięcie. Dobry oświetleniowiec jest jak malarz. Przy pomocy światła reflektorów maluje pejzaże, sceny zbiorowe i portrety. Tyle, że jego dzieła nie przechodzą do historii. Żyją kilka chwil…”.

(źródło: Jolanta Król, Gwiazdy noszą tenisówki)

Aktor, reżyser, kompozytor, pieśniarz, grajek, łakomczuch.

Jako aktor współpracuje z deskami teatralnymi, kamerami i innymi takimi, dzięki którym może się wypowiedzieć, pobawić i popracować.

Komponuje muzykę do spektakli teatralnych, widowisk i piosenek, które mają wpaść w uszy i poruszyć serca tych, co zechcą ich posłuchać.

Wyróżniony finalista 44. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Do 30 kwietnia 2025 roku etatowy aktor w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Następnie otwiera się na świat i wyrusza poszukiwać i realizować następne artystyczne wygibasy.