fbpx

CZŁOWIECZY LOS

Spektakle Teatru Rozrywki

CZŁOWIECZY LOS
Alona Szostak śpiewa piosenki Anny German


Moja fascynacja Anną German zaczęła się już w dzieciństwie
– opowiada Alona Szostak. – W Rosji była ona bardzo znana. Gdy miałam dziewięć lat, to byłam po raz pierwszy na jej koncercie. To był dla mnie mit kobiety, który nosiłam przez swoje życie. Wszyscy w Rosji kochali Annę German, moja mama i ciotki śpiewały jej piosenki.

 
Alona Szostak jest aktorką związaną z Teatrem Rozrywki od wielu lat. Podziwiamy ją w spektaklach muzycznych, niegdyś w Krzyku według Jacka Kaczmarskiego, Położnicach szpitala św. Zofii (za rolę Położnej Fancy otrzymała ZŁOTĄ MASKĘ 2012), Skrzypku na dachu (Duch Babci Cajtel), musicalu Jekyll & Hyde (Emma Carew), czy musicalu Jak odnieść sukces w biznesie, zanadto się nie wysilając (Panna Krumholtz). Dzisiaj aktorka gra m.in. w Producentach (Jurna Staruszka), oraz – brawurowo – w spektaklu Stańczyk. Musical (Królowa Bona). Śpiewa również pieśni żydowskie w recitalu Z nadzieję przez życie.

W roku 2003 została laureatką Festiwalu „Tańczące Eurydyki” im. A. German w Zielonej Górze. W roku 2012 otrzymała statuetkę Chłopca z łabędziem – Nagrodę Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury.

 
Dzisiaj, kiedy twórczość Anny German wciąż jest bardzo popularna, zapraszamy państwa na recital chorzowskiej aktorki, która z właściwym sobie temperamentem, pasją i uczuciem śpiewa niezapomniane przeboje niezapomnianej Anny German. Pomiędzy kolejnymi utworami Alona Szostak snuje piękną, chwilami bardzo osobistą i wzruszającą, pełną anegdot opowieść o piosenkarce. To dodatkowy atut tego niezwykłego recitalu, który do repertuaru Teatru Rozrywki wszedł na stałe w roku 2013.
 
Alonie Szostak towarzyszy zespół muzyczny w składzie:
Lena Minkacz – fortepian
Dariusz Ziółek – gitara basowa
Adam Buczek – perkusja

inspicjent: Artur Wacławek
światło: Marek Mroczkowski
dźwięk: Mirosław Wołoszyn

czas trwania: 90 minut bez przerwy

RECENZJE


Obsada