fbpx

ROKCY BABLOA


Rokcy Babloa
spektakl gościnny - Teatr Alatyr

Nominacja do Nagrody Artystycznej ZŁOTA MASKA 2018 dla Bartosza Budnego, Michała Karczewskiego i Rafała Pietrzaka w kategorii "aktorstwo – rola męska"

„Rokcy Babloa” to autorski spektakl Teatru Alatyr inspirowany filmem „Rocky” oraz biografią Sylvestra Stallone'a – obecnie gwiazdy i ikony Hollywoodu, kiedyś początkującego aktora dorabiającego jako bileter w kinie. Jego niskobudżetowy film bokserski, do którego scenariusz napisał w ciągu trzech dni, na 49. ceremonii wręczenia Oskarów dostał 10 nominacji i 3 statuetki. Świat zakochał się w historii o pięściarzu – amatorze, który stanął do walki o tytuł mistrza świata z aktualnym championem. Hasło na plakacie filmu brzmiało: Miał szansę jak jeden do miliona. 
 
Stallone swoją okazję wykorzystał. Czy każdy może odnieść sukces na jego miarę? Fabuła, warstwa muzyczna, przebieg akcji i występujące w przedstawieniu postaci nie są przeniesieniem na scenę filmowego obrazu. Uwaga twórców skupia się na wpływie jaki „Rocky” wywarł i wywiera na kino, społeczeństwo i poszczególnych ludzi - opowiadając własną, uniwersalną historię.  
 
występują:

Bartosz Budny jako BARTOSZ BUDNY
Michał Karczewski jako MICHAŁ KARCZEWSKI
Rafał Pietrzak jako RAFAŁ PIETRZAK
 
REŻYSERIA: Jakub Kasprzak
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Adam Karol Drozdowski
MUZYKA: Paweł Jeleniewski i zespół Dla Kontrastu
PRODUKCJA: Paweł Klica

O konferencji prasowej poprzedającej premierę spektaklu przeczytasz na:
slask.eska.pl
- radiopiekaty.pl
-
wyborcza.pl
- oraz na profilu FB - Obserwatorium Artystyczne Entrée

- strona spektaklu


Spektakl wyprodukowano w ramach rezydencji 7. Obserwatorium Artystycznego Entrée w Teatrze Rozrywki w Chorzowie przy wsparciu środków miasta stołecznego Warszawy.