fbpx

TAKIEJ MIŁOŚCI WAM ŻYCZĘ

TAKIEJ MIŁOŚCI WAM ŻYCZĘ
recital Marty Tadli
Scena Inicjatyw Artystycznych - PO GODZINACHSpektakl zrealizowany w ramach Sceny Inicjatyw Artystycznych PO GODZINACH

Długo oczekiwany recital aktorki Teatru Rozrywki, Marty Tadli, to swoista podróż przez życie aktorki. Ulubione utwory Agnieszki Osieckiej, towarzyszące Jej od dziecka, przeplatają się z niezapomnianymi piosenkami Mireille Mathieu – francuskiej artystki z krystalicznym, mocnym głosem, której z zachwytem słuchała niegdyś z mamą. Są w tym recitalu także utwory Marka Grechuty, Bogdana Olewicza i Jana Wołka. Jest również niespodzianka: dwie kompozycje Radosława Michalika, z jego własnymi tekstami.

Pomysł recitalu dojrzewał we mnie od lat – mówi Marta Tadla. – To swego rodzaju forma sprawdzenia się w piosence literackiej. Odkryłam na nowo te nieco zapomniane piosenki, a wybrałam takie, które w mojej wyobraźni potrafią uruchomić miejsca, czas, ludzi i zapachy, jakie towarzyszyły mi właśnie wtedy, kiedy ich słuchałam. Skąd tytuł? Wzięłam go z piosenki Marka Grechuty, która mówi o miłości między dwojgiem ludzi. Ja natomiast traktuję ją jak moją opowieść o miłości do śpiewania. I takiej miłości do wykonywanej pracy, takiej pasji życzę moim słuchaczom.

To recital, złożony z tego, co Marcie w duszy gra – dodaje Radosław Michalik. – Piosenki są bardzo zróżnicowane, nie tylko muzycznie. Marta przeprowadza widzów przez swój świat muzycznych pasji i fascynacji. Gorąco zapraszamy!

występują:
Marta Tadla – śpiew
Radosław Michalik – śpiew, fortepian

czas trwania: 90 minut bez przerwy

zdjęcia: Artur Wacławek

Obsada