fbpx

TAKIEJ MIŁOŚCI WAM ŻYCZĘ

TAKIEJ MIŁOŚCI WAM ŻYCZĘ
recital Marty Tadli

Długo oczekiwany recital aktorki Teatru Rozrywki, Marty Tadli, to swoista podróż przez życie aktorki. Ulubione utwory Agnieszki Osieckiej, towarzyszące Jej od dziecka, przeplatają się z niezapomnianymi piosenkami Mireille Mathieu – francuskiej artystki z krystalicznym, mocnym głosem, której z zachwytem słuchała niegdyś z mamą. Są w tym recitalu także utwory Marka Grechuty, Bogdana Olewicza i Jana Wołka. Jest również niespodzianka: dwie kompozycje Radosława Michalika, z jego własnymi tekstami.

Pomysł recitalu dojrzewał we mnie od lat – mówi Marta Tadla. – To swego rodzaju forma sprawdzenia się w piosence literackiej. Odkryłam na nowo te nieco zapomniane piosenki, a wybrałam takie, które w mojej wyobraźni potrafią uruchomić miejsca, czas, ludzi i zapachy, jakie towarzyszyły mi właśnie wtedy, kiedy ich słuchałam. Skąd tytuł? Wzięłam go z piosenki Marka Grechuty, która mówi o miłości między dwojgiem ludzi. Ja natomiast traktuję ją jak moją opowieść o miłości do śpiewania. I takiej miłości do wykonywanej pracy, takiej pasji życzę moim słuchaczom.

To recital, złożony z tego, co Marcie w duszy gra – dodaje Radosław Michalik. – Piosenki są bardzo zróżnicowane, nie tylko muzycznie. Marta przeprowadza widzów przez swój świat muzycznych pasji i fascynacji. Gorąco zapraszamy!

Występują:
Marta Tadla – śpiew
Radosław Michalik – śpiew, fortepian

czas trwania: 90 minut bez przerwy

zdjęcia: Artur Wacławek

Obsada