fbpx

BIG BAND ŚLĄSKI GRA KOMPOZYCJE MISTRZÓW JAZZU (CZ.V)

Big Band Śląski gra kompozycje mistrzów jazzu cz. V
TRZEJ TENORZY - COLTRANE, HENDERSON, SHORTER

Następny koncert cyklu Big Band Śląski Gra Kompozycje Mistrzów Jazzu, poświęcony będzie muzyce  jednych z najwybitniejszych saksofonistów tenorowych w historii jazzu. John Coltrane, Wayne Shorter i Joe Henderson to nie tylko wybitni saksofoniści ale również kompozytorzy i liderzy własnych zespołów. Ich muzyka jest inspiracją dla kolejnych pokoleń muzyków jazzowych. W koncercie pojawią się kompozycje z różnych okresów ich działalności a aranżacje zostały wykonane przez uznanych aranżerów. Ci z państwa którzy byli na naszym koncercie na pewno nie przegapią tego koncertu, a tych którzy Big Bandu Śląskiego na żywo nie słyszeli serdecznie zapraszamy...


Członkowie Big Bandu Śląskiego


Big Band Śląski to zespół Teatru Rozrywki. Kierownikiem artystycznym tej znakomitej grupy muzyków jest Grzegorz Nagórski – wybitny muzyk, kompozytor, pedagog, uznany w Polsce i na świecie puzonista. Ma w dorobku kilkadziesiąt nagranych płyt, niezliczone trasy koncertowe w Polsce i za granicą, a od roku 1996 regularnie zajmuje pierwsze miejsce w ankietach JAZZ TOP magazynu „Jazz Forum” w kategorii „najlepszy polski puzonista jazzowy”. Jest profesorem sztuk muzycznych, wykładowcą katowickiej Akademii Muzycznej.

Grzegorz Nagórski zgromadził w Big Bandzie Śląskim utalentowanych i doświadczonych muzyków, w większości absolwentów legendarnego już „V Wydziału” (obecnie Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach).