fbpx

BIG BAND ŚLĄSKI GRA KOMPOZYCJE MISTRZÓW JAZZU (CZ.IV)

Big Band Śląski gra kompozycje mistrzów jazzu cz. IV

Koncert poświęcony kompozycjom z repertuaru legendarnego Big-Bandu Counta Basiego.
 
Orkiestra ta, działa nieprzerwanie od 1935 roku, a Count Basie, wybitny pianista o niezwykłej muzycznej wyobraźni, stał na jej czele do roku 1984. Kolejnymi liderami byli muzycy związani z big-bandem: Thad Jones, Frank Foster, Grover Mitchell i obecnie Scotty Barhart. Z orkiestrą współpracowali tak wybitni aranżerzy jak: Sammy Nestico, Neal Hefti, Quincy Jones, Frank Foster oraz soliści: Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, Ray Charles.

Big Band wykona wybrane utwory z szerokiego repertuaru orkiestry Basiego, pochodzące głównie z płyty nagranej w 1968 roku - „Basie Straight Ahead”.
Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie, pełne pozytywnej, przesyconej radosnymi rytmami i poczuciem humoru muzyki!


Członkowie Big Bandu Śląskiego


Big Band Śląski to zespół Teatru Rozrywki. Kierownikiem artystycznym tej znakomitej grupy muzyków jest Grzegorz Nagórski – wybitny muzyk, kompozytor, pedagog, uznany w Polsce i na świecie puzonista. Ma w dorobku kilkadziesiąt nagranych płyt, niezliczone trasy koncertowe w Polsce i za granicą, a od roku 1996 regularnie zajmuje pierwsze miejsce w ankietach JAZZ TOP magazynu „Jazz Forum” w kategorii „najlepszy polski puzonista jazzowy”. Jest profesorem sztuk muzycznych, wykładowcą katowickiej Akademii Muzycznej.

Grzegorz Nagórski zgromadził w Big Bandzie Śląskim utalentowanych i doświadczonych muzyków, w większości absolwentów legendarnego już „V Wydziału” (obecnie Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach).