fbpx

BIG BAND ŚLĄSKI ELEKTRYCZNIE - GOŚCINNIE BERNARD MASELI

BIG BAND ŚLĄSKI ELEKTRYCZNIE
koncert
gościnnie Bernard Maseli

Elektryczny i elektryzujący koncert Big Bandu Śląskiego jest wydarzeniem w stylu fusion, łączącym elementy muzyki jazzowej oraz rockowej. Niespodziewane brzmienia, zaskakujące pomysły, ekspresja jazzu wypełnią scenę za sprawą mistrzowskich kompozycji Wayne`a Shortera, Joe`go Zawinuli, Jacko Pastoriusa, czy kultowej formacji, firmowanej przez Michaela i Randy’ego Breckera - Brecker Brothers. Zaprezentowane zostaną między innymi utwory legendarnego zespołu Weather Report, a dopełnieniem programu będą kompozycje Freddie`go Hubbarda, Pata Metheny`go i Boba Mintzera.

Gościem specjalnym koncertu będzie wybitny wibrafonista, profesor Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach - Bernard Maseli.

Bernard Maseli to najbardziej rozpoznawalny w Polsce wibrafonista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 1990 roku wykłada na macierzystej uczelni.

W 1985 roku Maseli rozpoczął pracę z jazzrockowym zespołem Walk Away. Dołączył do grupy na stałe, po zdobyciu przez nią pierwszej nagrody w konkursie na wrocławskim festiwalu Jazz nad Odrą. Wspólnie nagrali dziesięć albumów i występowali na wielu polskich i zagranicznych festiwalach, w tym jako support przed Milesem Davisem podczas jego niemieckiej trasy koncertowej w 1990 roku.

W latach 1985-87 współtworzył grupę Music Painters. W jej skład wchodzili także kubański perkusjonalista José Torres oraz basista Krzysztof Ścierański, z którym Maseli grywał także w duecie pod nazwą Big 2. W owym czasie wibrafonista współpracował też regularnie z jazzrockowym bandem Young Power.

Pierwszy autorski projekt - The Globetrotters - Maseli założył z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Kubą Badachem w 1999 roku.