fbpx

Jesus Christ Superstar
koncert

Supergwiazda powraca na scenę Teatru Rozrywki!

Najsłynniejszy musical "Jesus Christ Superstar" w koncertowej wersji wybrzmi w czasie, kiedy wspominamy postać Jezusa i jego ostatnie dni na Ziemi.

Autorzy musicalu Lloyd Webber i Tim Rice stworzyli niezwykłą wersję tego fragmentu Ewangelii, snując emocjonującą opowieść, ilustrowaną muzyką rockową. Opowieść, w której Jezus Chrystus został wykreowany na pierwszego młodzieżowego idola w dziejach świata.

Przedstawienie Jezusa, jego wyznawców i przeciwników przywołuje na myśl odradzającą się chęć buntu wobec nielogicznego porządku świata. Pomiędzy ludźmi pragnącymi pokoju i miłości, a tymi, którzy wyznają mamonę i kult siły staje On – ikona człowieczeństwa. Jego słowa stają się pokarmem dla serc tych pierwszych, a dla tych drugich powodem do nienawiści. Wreszcie, kiedy słabość ludzka wygrywa, Jezus zostaje skazany na śmierć.  

I choć minęło tak wiele czasu od tego wydarzenia, a podobne sytuacje wciąż mają miejsce w naszym świecie, my wierzymy w moc zmartwychwstania, odradzania się Supergwiazdy, która zbawia świat.

Dla tych, którzy znają i pamiętają chorzowską realizację oraz dla tych, którzy chcieliby przeżyć wzruszającą podróż do początku czasu, będzie to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie. Koncert wykonają niezapomniane gwiazdy, między innymi Maciej Balcar czy Janusz Radek, których kreacje Jesusa i Judasza mogliśmy podziwiać w naszym spektaklu.

Musical "Jesus Christ Superstar" w Teatrze Rozrywki miał premierę w 2000 roku, zagraliśmy go 348 razy i zobaczyło go prawie 169 000 widzów. Kreujący rolę Judasza – Janusz Radek otrzymał nagrodę Złota Maska 2001 oraz Nagrodę Publiczności na II Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni 2009. Marta Tadla (w roli Annasza) została uhonorowana Prywatną Nagrodą Prezydenta Gdyni na II Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni 2009.


Wykonania odbywają się za zgodą Wise Music Group.libretto: Tim Rice
muzyka: Andrew Lloyd Webber
przekład: Wojciech Młynarski i Piotr Szymanowski

Reżyseria: Aleksandra Gajewska
Kierownictwo muzyczne: Michał Jańczyk
Kierownictwo wokalne: Ewa Zug
Przygotowanie wokalne: Bartosz Listwan
Ruch sceniczny: Natalia Gajewska
Scenografia i kostiumy: Magdalena Wiluś
Reżyseria światła: Marek Mroczkowski


OBSADA:
Jezus Chrystus: Maciej Balcar (gościnnie)
Judasz: Janusz Radek (gościnnie)
Maria Magdalena: Wioleta Malchar 
Annasz: Marta Tadla
Kajfasz: Jacek Pacholski (gościnnie)
Kapłan / Dowódca Straży: Paweł Stefan
Piotr: Marek Chudziński
Szymon Zelota: Dominik Koralewski
Król Herod: Jarosław Czarnecki
Poncjusz Piłat: Bartłomiej Kuciel


oraz zespół baletowy, zespół wokalny, orkiestra Teatru Rozrywki pod batutą Michała Jańczyka


czas trwania: 120 minut z przerwą
JCHS015
JCHS014
JCHS013
JCHS012
JCHS010
JCHS011
JCHS009
JCHS008
JCHS007
JCHS006
JCHS004
JCHS005
JCHS003
JCHS002
JCHS001